3 pomieszczenia, w których warto mieć wiszący fotel

Wiszący fotel to mebel nowoczesny, funkcjonalny i bardzo dekoracyjny. W zależności od wielkości, materiałów, z których jest wykonany oraz stylu, można go umieścić w co najmniej trzech domowych pomieszczeniach.

Fotel wiszący najczęściej spotyka się w salonie. Jest to pomieszczenie, które w niejednym mieszkaniu pełni funkcję pokoju dziennego, jadalni oraz pokoju reprezentacyjnego, w którym przyjmuje się gości. Z tego powodu umiejscowienie fotela powinno być dobrze przemyślane i wybrane tak, aby umożliwiało swobodne bujanie się i zapewniało ładny widok. Warto zadbać, aby poruszający się fotel nie zaczepiał się o inne meble oraz nie obijał o ściany.

Kolejnym pomieszczeniem, w którym warto zamontować wiszący fotel, jest pokój dziecięcy. W tym wypadku można pozwolić sobie na wybór mniejszego mebla, który dodatkowo będzie udekorowany motywami z dziecięcych filmów i bajek. Bujanie się w wiszącym fotelu z podobizną ulubionej postaci niewątpliwie będzie na dla dziecka wielką frajdą.

Najmniej popularne jest jak dotąd zastosowanie fotela wiszącego w sypialni. Można w ten sposób nieco zmodyfikować przeznaczenie tego pomieszczenia, czyniąc z niego nie tylko miejsce do snu, ale również do dziennego odpoczynku.