Antypoślizgowość płytek hiszpańskich

Coraz bardziej docenianym i popularnym modelem płytek ceramicznych na rynku są płytki hiszpańskie. Są one uznawane za produkt renomowany i luksusowy. Wyróżniają się bardzo dobrą jakościowo ceramiką oraz estetycznym, profesjonalnym wykończeniem. Przed zdecydowaniem się na zakup tego typu kafelek, należy przede wszystkim wybrać dobrego, zaufanego producenta. Obecnie można spotkać wiele modeli płytek, które mimo swojej nazwy, są produkowane w Chinach i bardzo tracą na jakości. Warto wziąć pod uwagę kilka parametrów płytek hiszpańskich, które świadczą o ich jakości. Jednym z takich parametrów jest antypoślizgowość.

Istota antypoślizgowości

Jest to jeden z niezwykle istotnych parametrów płytek, zwłaszcza, jeśli mowa o płytkach hiszpańskich przeznaczonych do ułożenia na podłodze. Bardzo ważne jest, aby podłoga nie była bardzo śliska, ponieważ może to doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku, a z pewnością utrudni korzystanie z łazienki lub kuchni. Wilgoć, która często jest podwyższona w tych pomieszczeniach wpływa bardzo niekorzystnie na komfort użytkowania płytek. Przy wyborze płytek hiszpańskich należy zwrócić uwagę na parametr określający właściwości antypoślizgowe. Jest on oznaczony literą R i mówi o tym, jak wysoki jest współczynnik chropowatości danego modelu. Jeżeli taki parametr w ogóle nie jest określony, płytki z pewnością nie nadają się do położenia na podłodze. Decydując się na konkretny model, należy wybierać tylko takie płytki, których parametr antypoślizgowości określany jest wartościami z przedziału R10-R12.

Stonowane płytki hiszpańskie do każdego wnętrza

Większość płytek hiszpańskich charakteryzują stonowane barwy, najczęściej są to granaty, ciemne zielenie, brązy lub szarości. Takie płytki znajdą swoje miejsce w każdym wnętrzu, niezależnie od jego stylu. Idealnie sprawdzą się w otoczeniu drewna, lub przy zabudowach kominkowych oraz w pomieszczeniach sanitarnych. Warto zdecydować się na płytki hiszpańskie, stawiając na wysoką jakość wykończenia.