Biurka w stylu nowoczesnym

Główne założenie stylu nowoczesnego można zdefiniować w jednej, bardzo krótkiej frazie: „mniej znaczy więcej”. To samo dotyczy również biurek, które są nieodłącznym meblem praktycznie każdego domu.

Biurka nowoczesne w minimalistycznej formie

Stylowe nowoczesne biurko, podobnie jak stół czy krzesło powinno być odpowiednio zaprojektowane w taki sposób, by stosowało się do rygorystycznych wytycznych minimalizmu. Oznacza to, że jego wygląd jest wariacją na temat linii prostych. Jednak w nowoczesnym designie chodzi przede wszystkim o funkcjonalność, a nie tylko o formę, dlatego najczęściej wyposażane są one w pomysłowe systemy szuflad, skrytki oraz dodatkowe blaty. Ponadto takie biurka muszą również być ergonomiczne, a także zapewniać wygodną i bardzo komfortową pracę.

Ulubione materiały stylu nowoczesnego

Tradycyjne biurka do tej pory najczęściej produkowane były z drewna – najchętniej używanym materiałem był dąb i sosna. Obecnie styl nowoczesny odchodzi od tych materiałów głównie z pobudek ekologicznych i coraz chętniej stosuje się połączenie szkła z chromowanym metalem. Takie zestawienie może dawać wręcz futurystyczny efekt. Nowoczesne meble chętnie są tworzone również z laminowanych płyt wiórowych, ponieważ ich piękna, lśniąca powierzchnia przyciąga spojrzenia oraz prezentuje się bardzo efektownie. Biurka nowoczesne wykonane z laminowanych płyt wiórowych są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu będą służyć przez długie lata.