Czym wyróżnia się tradycyjny zestaw wannowo prysznicowy ręczny?

zestaw-natryskowy-zloty

Zestaw wannowo prysznicowy ze zwykłym prysznicem ręcznym jest bez wątpienia najpopularniejszym rodzajem natrysku. Tego typu rozwiązanie znaleźć można nie tylko w tradycyjnej wannie, ale również w prysznicu.

Jakie największe zalety i wady?

Prysznic ręczny w wygodny sposób można zawiesić na ergonomicznym uchwycie, dzięki czemu bez problemu można korzystać z niego jak ze zwykłej deszczownicy. Dzięki prysznicowi ręcznemu nie ma oczywiście potrzeby moczenia całego ciała w trakcie kąpieli. Wąż może przydać się także podczas spłukania wanny czy prysznicu. Pamiętać należy zawsze o tym, że strumień wody z prysznica ręcznego jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku konkurencyjnej deszczownicy. Słabej jakości wąż prysznicowy jest podatny na pękanie, plątanie i zwijanie się. Aby uniknąć tego problemu warto postawić na oryginalny zestaw wannowo-prysznicowy podtynkowy od renomowanego producenta. Podczas kąpieli może dojść również do opuszczenia słuchawki, która może ulec uszkodzeniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawki prysznicowej?

Zestaw wannowo prysznicowy ze słuchawką prysznicową jest bardzo prostym rozwiązaniem, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest łatwym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest oczywiście to, aby wybrać słuchawkę, która idealnie pasować będzie designem do całego zestawu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na elementy z tej samej kolekcji. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ważne jest również to, aby wodę doprowadzić równomiernie do całej powierzchni słuchawki. Producenci korzystają z wielu zaawansowanych technologii, które pozwalają osiągnąć ten cel. Prysznic powinien być również bardzo bezpieczny zwłaszcza jak korzystają z niego małe dzieci. Słuchawka powinna być wykonana z materiałów, które nie nagrzewają się przy gorącym strumieniu.