Dezynsekcja- gdzie i jak stosować

Nikt nie chciałby być zmuszony skorzystać z usług firmy, której zadaniem jest dezynsekcja, deratyzacja lub dezynfekcja. Czasem jednak zdarza się tak, że jest to niestety nieuniknione. Kiedy jednak wiele osób zastanawia się nad tymi pojęciami, to niekoniecznie każdy rozróżnia te pojęcia.

Pomówmy sobie zatem trochę o tym, czym jest dezynsekcja, dezynfekcja lub deratyzacja. Nie są to może sprawy specjalnie skomplikowane, ale dobrze jest mieć pewność, że kiedy chcemy na przykład pozbyć się szczurów, zadzwonimy do właściwego fachowca.

Deratyzacja

Deratyzacja to nazwa profesji, która zajmuje się głównie walką ze szczurami. Oczywiście deratyzator zajmuje się również walką z myszami oraz innymi małymi gryzoniami, jednak to na szczury są kierowane głównie wysiłki. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej deratyzacja jest potrzebna w miastach, a w miastach szczury mają zdecydowanie dużą przewagą liczebną nad mszami i mogą wyrządzić wielkie szkody.

Dezynsekcja

Dezynsekcja https://centrumdezynfekcji.pl/dezynsekcja/ jest to walka z insektami. Oczywiście nie chodzi tutaj o montowanie urządzeń chroniących nas latem przed komarami (choć i walką z tymi owadami może się dezynfektor zająć). Zakłady dezynsekcyjne głównie walczą z takimi insektami jak karaluchy, mrówki, pluskwy, wszy i pchły. Zajęcie wydaje się dość obrzydliwe, jednak jest bardzo istotne.

Każdy, kto kupuje nieruchomość, i okazuje się, że poprzedni właściciele niekoniecznie trzymali porządek w domu, lub nieruchomość przez jakiś czas była pustostanem najlepiej, aby zatrudniła dezynsektora. Tylko dobra dezynsekcja pomoże uniknąć wielkich strat.

Dezynfekcja

To, czym jest dezynfekcja, każdy chyba wie, ale nieco inaczej ten termin wygląda, kiedy mamy do czynienia z dezynfekcją pomieszczeń.

Obecnie termin ten jest zdecydowanie bardziej popularny, ponieważ dezynfekcja pomieszczeń jest potrzebna z pobudek epidemiologicznych. Współcześnie najczęściej stosowaną metodą dezynfekcji powierzchni jest ozonowanie.