Fotele biurowe: jak je dobierać w zależności od pomieszczenia?

fotele biurowe

Nowoczesne fotele biurowe pozwalają na pracę w wygodnym i ergonomicznym miejscu. Nie trzeba się pochylać i przybierać dziwnych póz, aby być w stanie wykonywać swoje codzienne zadania. Dzięki takim rozwiązaniom kręgosłup mniej się męczy, nogi odpoczywają, a w rezultacie stawy są nam wdzięczne. Nie musimy martwić się o konsekwencje swojej pracy w kolejnych miesiącach czy latach. Możemy bez obaw i w spokoju kontynuować pracę minimalizując skutki uboczne długotrwałego siedzenia przy biurku.

Kupując fotele biurowe, pomyśl o aranżacji pomieszczenia

Zakup fotela biurowego jest prosty, ale tylko z pozoru. Nie każdego biuro jest takie samo. Niektórzy z nas na fotelu spędzają większość czasu. Inni z kolei decydują się więcej poruszać – co jest wskazane w każdym wypadku. Jeśli jednak sesje przy komputerze są intensywniejsze, lepiej jest wybierać fotele biurowe, które wymuszają prostą postawę.

W przypadku osób, dla których siedzenie to zbyt wiele można myśleć o innych, bardziej komfortowych rozwiązaniach. Istnieją fotele biurowe o większej szerokości i miększym siedzisku. Takie modele często wykonane są ze skóry organicznej, co pozwala na siedzenie przez dłuższy czas, ale w bardziej zrelaksowanej pozycji.

Mając na uwadze samą aranżację pomieszczenia, warto myśleć o tym jak dany fotel biurowy wpasowuje się w kompozycję i całokształt. Mając na względzie kolor ścian, ilość dostępnej przestrzeni oraz typ nawierzchni, powinniśmy wybierać fotele biurowe na kółkach w odpowiednio dostosowanej kolorystyce. Warto nie tylko kierować się swoim gustem w trakcie zakupu, a tym jak dotychczas było urządzone miejsce pracy.

Czy fotele biurowe pozwalają zwiększyć produktywność?

Fotele biurowe są rozwiązaniem skierowanym przede wszystkim do pracowników biurowych. To znaczy, że dostarczają one funkcjonalność niezbędną do tego, aby wydajnie pracować. Profesjonalne fotele pozwalają na regulację podłokietników, odchylenie siedziska i wysokości siedziska. Takie udogodnienia pozwalają na częstszą zmianę pozycji. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to fotele wypoczynkowe.