Funkcjonalna łazienka – jak ją zaaranżować?

Łazienka jest zazwyczaj jednym z najmniejszych pomieszczeń w domu, jednocześnie przechowujemy w niej bardzo dużo kosmetyków oraz środków czystości. Co więcej, musi pomieścić również bardzo dużo sprzętu, co jest sporym wyzwaniem. Jak urządzić funkcjonalnie łazienkę?

Musi być jasno i przestronnie

Nie każdy ma ten komfort posiadania okna w łazience, szczególnie jak mieszka się w blokach. W tym wypadku zazwyczaj przestrzeń jest też dość mocno ograniczona, dlatego warto stawiać ja jasne, stonowane kolory oraz płytki ceramiczne jednokolorowe. Chcą, aby łazienka była przestronniejsza, mimo małego metrażu, każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Dobrze sprawdzą się meble z szufladami, które są zdecydowanie dużo bardziej pojemne, niż standardowe półki.

Stylowe płytki włoskie

Wybierając płytki trzeba stawiać przede wszystkim na jakość oraz kolor. Dużym powodzeniem cieszą się płytki włoskie Banyo które są trwałe i prezentują się naprawdę elegancko. Jeżeli chodzi o fugi, warto aby były w tym samym kolorze, co płytki, inaczej niepotrzebnie podzielimy przestrzeń. Wybór płytek włoskich jest duży, także każdy bez wątpienia znajdzie takie, które będą mu odpowiadały.

Wysokiej jakości armatura i ceramika

Choć łazienka to stosunkowo niewielkie pomieszczenie, to koszty jej wykończenia są spore. Sama armatura oraz ceramika kosztują sporo, ale na takich rzeczach z pewnością nie warto oszczędzać. Wysokiej jakości baterie umywalkowe, kabina prysznicowa, umywalka, miska WC z pewnością dłużej posłużą, to dlatego nie warto wybierać najtańszych modeli z marketu budowlanego.

Ważne dodatki

Dodatki to bardzo ważny element wystroju wnętrza. Warto postawić na ładne ręczniki, dozowniki na mydła, pojemniki na waciki, czy patyczki do uszu. Podstawa to podobna kolorystyka oraz faktura dodatków. Oczywiście nie można przesadzać z ich ilością, gdyż efekt będzie odwrotny od zamierzonego.