Gdzie sprawdzą się krzesła tapicerowane?

krzesła tapicerowane

Salon z dużym stołem, czy oddzielna jadalnia są najbardziej reprezentacyjnymi pomieszczeniami w domu. Dlatego też wymagają szczególnej oprawy i wyjątkowego wyposażenia. Do takich elementów aranżacyjnych można na pewno zaliczyć tapicerowane krzesła. Są to bowiem meble, które wyglądają zawsze bardzo elegancko i okazale.

Krzesła tapicerowane – styl i wygoda w jednym

Przy wspólnym stole zbiera się często cała rodzina, niekiedy także goście. Stąd też tak ważny jest wybór właściwych krzeseł. Muszą one zarazem ładnie wyglądać, jak i być wygodne w użytkowaniu. Trzeba więc pamiętać, by miały dobrze wyprofilowane oparcia oraz w miarę szerokie siedziska. Wtedy nawet długie godziny przy stole nie będąc wiązać się z brakiem komfortu. Tym co sprawi, że krzesła będą jeszcze wygodniejsze, a zarazem będzie je cechować prawdziwa elegancja, będzie tapicerka. Krzesła z tapicerką są obecnie tak różnorodne, że da się je dopasować do stylu każdego wnętrza. Może być to więc styl: klasyczny, skandynawski, industrialny czy rustykalny, itd. Są to meble których tapicerka dostępna będzie w każdym możliwym kolorze. Przebierać można także w materiałach, z jakich jest ona wykonana. Do tych najpopularniejszych należą:
a) Welur – należy do kategorii materiałów pluszowych; ma na swojej powierzchni krótkie, jedwabne włosie.
b) Aksamit – to bawełniana tkanina z krótkim włosiem. Ma bardzo luksusowy wygląd, a więc dodaje krzesłom elegancji. Szczególnie dlatego, że odbija światło, dodając całości satynowego połysku. Z aksamitu można uszyć też poszewki na poduszki.
c) Etna – jest to materiał przyjemny w dotyku, ma jednolite i drobne sploty włókien. Bardzo dobrze sprawdza się na tapicerowanych krzesłach, ponieważ etna jest odporna na zadarcia i uszkodzenia.

krzesła tapicerowane

Zalety krzeseł tapicerowanych

Mogą mieć one naprawdę designerski wygląd, dlatego wzbogacają wizualnie wnętrza i nadają im niepowtarzalnego charakteru. Tapicerka na krzesłach w części jadalnej, to także sposób na to, by zachować spójność z salonem (krzesła będą współgrać wizualnie z zestawem wypoczynkowym). Krzesła tapicerowane dodadzą też pomieszczeniom przytulności i domowego ciepła. Będą tworzyć wtedy ciekawą całość ze stołem szklanym albo drewnianym. Co ważne, w salonach i jadalniach sprawdzą się całe zestawy krzeseł, jednak modele tapicerowane sprawdzą się też jako pojedyncze egzemplarze. Wykorzystuje się je wtedy np. jako siedzisko do toaletki albo krzesło do biurka.