Idealne akcesoria do garderoby

Masz już miejsce na garderobę i wstępny projekt? Przed Tobą więc najtrudniejsze zadanie – dokładne określenie wymiarów samej garderoby, jak i akcesoriów, które będą się w niej znajdować. Poniżej kilka rad jak zaprojektować garderobę idealną.

Wymiary idealne

Aby myśleć o garderobie, trzeba posiadać minimum cztery metry kwadratowe wolnej przestrzeni, „skompresowana” na mniejszej powierzchni garderoba może przynieść więcej frustracji niż pożytku.

Podstawowym i niezbędnym elementem wyposażenia do garderoby są oczywiście wieszaki, które należy montować na odpowiedniej wysokości:

– 110 cm dla bluzek, koszul czy kurtek,

– 180 cm dla spodni, płaszczy czy spódnic.

Głębokość garderoby musi wynosić minimum 60-70 cm. Jeżeli chodzi o akcesoria do garderoby, jakimi są półki, to tutaj też trzeba się trzymać pewnych zasad, tak aby nie było problemu z układaniem ubrań. Szerokość półek wynosić powinna minimum 45 cm, a zalecana odległość pomiędzy nimi w pionie to 30 cm.

Dobrze przemyślane akcesoria do garderoby znacznie zwiększą jej funkcjonalność, warto zdecydować się np. na kartonowe pudła czy koszyki i w nich umieścić rzadziej używane lub drobne przedmioty, dzięki czemu w garderobie będzie panował ład i porządek, a o to przecież chodzi.