Jak urządzić niewielka łaziankę?

Urządzenie niewielkiej łazienki to ogromne wyzwanie zwłaszcza, jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii. Musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Jak się do tego zabrać? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdemu, kto planuje remont czy też urządzenie łazienki od podstaw.

Jakie płytki na ścianę warto wybrać?

Bardzo często mała łazienka wygląda na ciasną i zagraconą. Na szczęście w bardzo prosty sposób możemy ją optycznie powiększyć. Szczególnie istotny jest wybór płytek na ścianę. Zrezygnujmy z tych dużych, mimo że w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się drobniejsze płytki, może to być na przykład mozaika szklana. Doskonale sprawdzą się płytki w jasnych kolorach. Odbijają światło, sprawiają, że pomieszczenie wygląda na zdecydowanie większe niż w rzeczywistości. Doskonale sprawdzi się klasyczna biel, odcienie szarości czy kolory pastelowe. Opcji do wyboru jest naprawdę bardzo dużo i bez większego kłopotu znajdziemy coś dla siebie. Oczywiście same płytki na ścianę to nie wszystko. Warto też zainwestować w duże lustro. Sprawi ono, że cała przestrzeń nabierze głębi i dodatkowo doświetli łazienkę. Ten trick znali już Starożytni Rzymianie i chętnie stosowali w swoich willach.

Czy mała łazienka musi być nudna?

Oczywiście, że nie. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych elementów ozdobnych. Możemy postawić na przykład na koszyczki w których pomieścimy nasze ulubione drobiazgi. Sprawdzą się też takie gadżety jak mydełka o nietypowych kształtach czy świece zapachowe. Takie drobne dekoracje sprawiają, że nasza łazienka prezentuje się naprawdę wyjątkowo i oryginalnie…

Gdzie szukać ciekawych transpiracji, gdy chcemy urządzić swoją łaziankę?