Jak wybrać kinkiety do salonu?

kinkiety do salonu

Kinkiety do salonu to nowoczesny i praktyczny element wystroju wnętrz, który gwarantuje punktowe oświetlenie. Łączą w sobie zarówno ciekawą stylistykę, jak i funkcjonalność, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Można je zestawiać z innymi elementami oświetlenia, tworząc odpowiedni klimat w salonie, jak i doświetlając wybrane jego obszary. Szeroki wybór różnych modeli sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, jak i wystroju wnętrza.

Kinkiety do salonu – klasyczne czy nowoczesne?

Klasyczne kinkiety są oszczędne w formie, minimalistyczne. Natomiast nowoczesne modele są oryginalne, często kolorowe i wzorzyste, dzięki czemu natychmiast zwracają na siebie uwagę. W związku z tym pierwsze dbają o charakter i przytulność wnętrza, podczas gdy drugie pełnią funkcję dekoracyjną. Niektóre modele inspirowane są również elegancką estetyką, dlatego mogą mieć formę stylowych abażurów czy zwierzęcych figurek, które przypominają starą porcelanę. 

Kinkiety do salonu jako uzupełnienie aranżacji

Aby korzystać wygodnie z kinkietów, niezbędna jest odpowiednia instalacja elektryczna. W związku z tym w niektórych przypadkach mogą być wybierane rzadziej niż standardowe lampy podłogowe czy stołowe. Niemniej, kinkiety do salonu pełnią dokładnie te same funkcje, czyli zapewniają oświetlenie punktowe. Ciekawą propozycją są modele z ruchomymi ramionami lub wysięgnikami, które odgrywają rolę oświetlenia pomocniczego na przykład w kąciku wypoczynkowym. Kanapa czy sofa znajdują się najczęściej w sąsiedztwie ściany, która jest idealnym miejscem na montaż dodatkowych źródeł światła. W związku z tym wybierając kinkiety do salonu, należy zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

  • estetyka (kształt, kolor, forma),
  • funkcjonalność,
  • rozmiar,
  • rodzaj emitowanego światła.

Dopasowując wymienione parametry lampy, można zyskać wyjątkowy klimat w pomieszczeniu, ciesząc się jego przytulnością, doskonałym rozświetleniem czy nastrojowym półmrokiem- w zależności od indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór kinkietów znajdziesz na stronie interentowej: https://www.sfmeble.pl/.