Jak wybrać najlepsze biurko dla dziecka?

biurka dla dzieciNa jakość biurka dziecięcego wpływa nie tylko solidność konstrukcji. Znaczenie ma również ogólny wygląd oraz obecność różnych akcesoriów dodatkowych. Dzięki temu dziecko będzie dobrze czuło się podczas nauki czy zabawy, a jednocześnie przestrzeń na blacie pozostanie uporządkowana.

Szuflady i lampki

Dobre biurko dziecięce powinno być wyposażone w przynajmniej jedną szufladę na mniejsze przedmioty. Można w niej umieścić na przykład:

– książki,
– notatki,
– przybory do pisania.

Biurka pozbawione tego rodzaju schowków są mniej funkcjonalne. Oprócz tego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie blatu. Dzieci praworęczne powinny korzystać z lampki ustawionej po lewej stronie, aby światło nie tworzyło rozpraszających cieni. W przypadku dzieci leworęcznych, zalecane jest odwrotne ustawienie. Lampka powinna ponadto posiadać regulację natężenia światła, dzięki czemu oczy nie będą tak bardzo się męczyły.

Stylistyka biurka dziecięcego

Poza funkcjonalnością, biurko przeznaczone dla dziecka powinno również posiadać odpowiedni wygląd. Estetyka mebla jest bardzo istotna dla udanej aranżacji wnętrza. Najpopularniejsze i najprostsze są modele drewniane, które doskonale prezentują się w praktycznie każdym pomieszczeniu. W wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem okazują się także narożne biurka dla dzieci, które oferują najmłodszym dużo miejsca do zabawy i nauki. Narożny blat o odpowiednich rozmiarach pozwala na swobodne korzystanie z komputera, rysowanie czy odrabianie lekcji.