Jak wybrać środki do mycia naczyń w zmywarkach?

srodek czy czyszczenia zmywarki

Zmywarka jest niezbędnym urządzeniem w kuchni. Oszczędza nam czasu i wysiłku pod koniec dnia i po wielkich ucztach, ale może nam pomóc tylko wtedy, gdy wybierzemy do niego odpowiedni środek do czyszczenia zmywarek.

Określenie rodzaju detergentu

srodek czy czyszczenia zmywarekPłyny do mycia naczyń występują w formie proszku, żelu i tabletek.

  • Proszek jest stosunkowo niedrogi. Można go dozować -—przydatne, jeśli często myjemy dużo lub dużo naczyń. Puder nie jest jednak wskazany, jeśli masz skłonność do alergii, ponieważ pyli się i podrażnia błony śluzowe. Pamiętaj, że jeśli nie obliczysz prawidłowo dawki, ryzykujesz, że będziesz miał źle umyte naczynia.
  • Żel jest nieco droższy od pudru. Szybko się rozpuszcza, dlatego jest dobry do prania na krótkich cyklach. Produkt ten jest łagodniejszy dla naczyń niż proszek. Zarówno przy żelu, jak i proszku należy stosować specjalną sól zmiękczającą lub nabłyszczacz.
  • Tabletki do mycia naczyń zawierają wszystkie produkty (detergent, sól, nabłyszczacz) potrzebne do przeprowadzenia pełnego cyklu mycia w pralce. Są małe, lekkie i łatwe do przechowywania. Są one jednak droższe niż proszek i żel i nie nadają się do krótkich programów, ponieważ nie zawsze mają czas na rozpuszczenie się

W sklepie Clovin znajdziemy dobry środek do czyszczenia zmywarek w jeszcze lepszej cenie.

Zwróć uwagę na składniki

Skład detergentów może być różny, wszystko zależy od rodzaju produktu, jego przeznaczenia, polityki producenta — czy jest to marka eko, czy nie. Produkty zawierające fosforany są szkodliwe dla środowiska, ale nadają się do twardej wody. Produkty z chlorem są skuteczne w walce z uporczywym brudem, ale mogą uszkodzić niektóre materiały. Kryształu, srebra i porcelany nie należy myć produktami zawierającymi chlor.