Jak wybrać stół rozkładany?

stół rozkładany

Powszechnie wiadomo, że stoły rozkładane to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób które, na co dzień nie potrzebują w domu dużego stołu, a jedynie wtedy, gdy od czasu do czasu będą do nich przychodzić goście. Problem jednak w tym, że stoły tego typu występują w kilku wersjach i mało kto wie, która z nich będzie najlepsza.

Jakie są modele stołów rozkładanych?

Na rynku znaleźć można kilka modeli stołów umożliwiających zwiększenie swojego wymiaru i ilości osób mogących jednocześnie przy nim siedzieć. Różnica w większości przypadków ogranicza się po prostu do tego, w jaki sposób stół się powiększa.
Najpopularniejszym modelem jest oczywiście stoły rozkładane, które wykorzystują tzw. wkładki. Po rozsunięciu stołu powstaje w jego środku wolna przestrzeń, która jest wypełniana blatem lub blatami znajdującym się w jego wnętrzu. Znacznie nowocześniejsza i wygodniejsza jest wersja na szynach, która również się rozsuwa, lecz dzięki odpowiedniemu mechanizmowi. Wszystko dzieje się automatycznie i bardzo wygodnie. Na koniec warto pamiętać o wersjach z tzw. dostawką, czyli doczepianymi po bokach dodatkowymi blatami z nogami.

Którą wersje wybrać?

Która z tych wersji będzie najlepsza do domu? Choć model na szynach wydaje się najwygodniejszy, to jednak jest zdecydowanie najdroższy, przez co polecany głównie na duże imprezy w stylu wesel. Do domowych warunków najlepszym rozwiązaniem będzie standardową odmianą z wkładką, której rozstawienie nie jest zbyt meczące i może być wykonane przez zaledwie jedną osobę.