Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w garażu?

Wielu mężczyznom garaż służy jako warsztat, w którym przechowują narzędzia, ciężkie sprzęty, pracują oraz remontują swoje samochody. Takie miejsce musi być przystosowane do takich prac. Jak uczynić garaż miejscem funkcjonalnym, bezpiecznym i mimo wszystko estetycznym?

Funkcjonalność jest najważniejsza

Garaż musi być przede wszystkim funkcjonalny. Płytki garażowe muszą być odporne na zabrudzenia, pęknięcia oraz mróz.

W walce z zabrudzeniami pomogą płytki gresowe, które są barwione w masie. Znaczy to, że przed wypiekaniem zabezpieczane są specjalnym impregnatem, który zasklepia mikropory. Po wypiekaniu w piecu płytki mają na stałe zaimpregnowaną powierzchnie, która jest podatna na czyszczenie. Smary, oleje, które rozlewają się na płytki garażowe nie będą tak trudne do usunięcia.

Płytki antypoślizgowe o współczynniku nie mniejszym niż R 9 zapewnią bezpieczeństwo w momencie, gdy w garażu będzie woda, czy błoto, które zostało wniesione na kołach samochodu.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając płytki garażowe to odporność na pękanie. Garaż jest miejscem, gdzie ciągle coś spada czy przewraca się. Wytrzymałość na zginanie płytek garażowych powinna być nie mniejsza niż 35 N/mm. Takie parametry pozwolą funkcjonować w garażu przez wiele lat, a płytki nie będą uszkodzone przy najmniejszym uderzeniu.

Estetyka również ma znaczenie

Wybierając płytki garażowe warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Płytki, które będą szare bądź beżowe w niejednolitym kolorze łatwiej będzie utrzymać w czystości. Brud, nawet, gdy się pojawi, na płytkach, które nie są jednolite nie będzie tak widoczny.