Jaki koc wybrać dla siebie?

Kupując koc, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jakie będzie jego główne przeznaczenie oraz jak powinien wyglądać, aby idealnie wpasować się w wystrój wnętrza. Następnie należy wybrać rodzaj tkaniny, z jakiej powinien być wykonany, co wielu osobom przysparza wielu problemów. Jakie zatem rodzaje kocy można obecnie zakupić w sklepach?

Koce akrylowe

Ten rodzaj jest najchętniej kupowany i gości w większości domów. Tkanina, z której te koce są uszyte, najczęściej jest mieszanką akrylu oraz bawełny, dzięki czemu taki koc jest nie tylko mięciutki w dotyku, ale również, ale również bardzo ciepły.

Koce bawełniane

Koce bawełniane swoim wyglądem oraz właściwościami przypominają te akrylowe, jednak są nieco cięższe. Większość kocy bawełnianych ma domieszkę akrylu, jednak można również zakupić koce z 100% zawartością bawełny, jednak są one cięższe i trudniejsze w pielęgnacji.

Koce polarowe

Koce te są bardzo łatwe w pielęgnacji, przyjemne w dotyku i co najważniejsze materiał się nie gniecie. Warto jednak wiedzieć o tym, iż kupując takie polarowe koce, nie można za bardzo poszaleć ze wzorami, ponieważ zazwyczaj są gładkie, jednak ze względu na swoje właściwości z pewnością są warte zakupu.