Jaki stół rozkładany zamówić?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się stoły rozkładane, dzięki którym można zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni w kuchni. Z reguły są tworzone na bazie drewna i materiałów drewnopodobnych. 

Zakup stołu rozkładanego

Kupując stół rozkładany trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Niewiele osób tak naprawdę wie jak wybrać stół rozkładany. Niestety wiele osób kieruje się głównie kwestiami wizualnymi, co jest bardzo dużym błędem. Mieszkanie można umeblować na wiele sposobów, a stół rozkładany jest jednym z bardziej ciekawszych i praktycznych rozwiązań. Do kuchni nie można wstawić normalnego stołu, ponieważ wolna przestrzeń jest tam mocno ograniczona. Stół rozkładany jest funkcjonalny oraz uniwersalny, dlatego stanowi świetną alternatywę dla klasycznego stołu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można go złożyć w kilka sekund i tyle samo czasu zajmuje jego rozłożenie. Takie rozwiązanie sprawia, że powierzchnię użytkową można bardzo szybko zwiększyć i to zaledwie w kilka sekund. Osoby, które przygotowują posiłki w domu doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest wolne miejsce, żeby móc rozłożyć wszystkie narzędzia oraz składniki. 

Zalety stołów rozkładanych

Stół rozkładany umożliwia zaoszczędzenie wolnego miejsca, dlatego sprawdzi się idealnie w takich sytuacjach. Osoby, które mają trochę więcej wolnego miejsca w kuchni również powinny przemyśleć zakup takiego stołu. Wpłynie to bardzo dobrze na ogólny wygląd mieszkania, a domownicy będą mieli zapewnioną dużo większą swobodę ruchu. Stół rozkładany powinien być ustawiony w taki sposób, żeby nie krępował ruchów. Mały stół rozkładany powinien wystarczyć na sam początek, a później można działać dalej. Jeżeli potrzeby będą znacznie większe to w każdej chwili można zamówić większy mode. Warto też mieć na uwadze, żeby kupować stoły rozkładane tylko w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Stół powinien być solidny oraz niezawodny, dlatego musi być wykonany z materiałów bardzo wysokiej jakości. Jeżeli kupujemy stół w sklepie stacjonarnym to możemy osobiście sprawdzić jakość mebla. 

Zamówienie stołu

Niestety nie mamy takiej możliwości w przypadku zamówień przez internet. W takiej sytuacji można jedynie polegać na renomie producenta oraz opiniach i komentarzach innych użytkowników, którzy wcześniej korzystali z usług tej firmy. Z metalu powinny być oczywiście wykonane zawiasy w stole rozkładanym. Jeżeli chodzi o blat lub nogi to klient ma prawo wyboru materiału. Najpopularniejszym tworzywem stosowanym w tym segmencie jest oczywiście drewno. Wiele firm korzysta również z tworzyw drewnopodobnych, które zachowują się bardzo podobnie jak drewno. Wybór jest ogromny, dlatego niektórzy mogą być niezdecydowani. W takiej sytuacji warto zapytać kogoś znajomego o radę. Niskie ceny są niestety związane zazwyczaj z niską jakością, dlatego lepiej omijać takie stoły z daleka. Lepszym rozwiązaniem jest uzbieranie większej sumy pieniędzy i zakup solidnego, wytrzymałego stołu rozkładanego, który posłuży przez wiele lat. Teraz już wiesz jak wybrać stół rozkładany i na co zwrócić uwagę.