Kiedy warto zamontować parawan nawannowy?

Parawan nawannowy

Aranżacja pomieszczeń nie jest zadaniem łatwym, ponieważ wymaga starannego doboru odpowiednich elementów. Muszą one tworzyć harmonijną całość. Problem nasila się gdy przedmioty te poza rolą estetyczną, mają być również bardzo praktyczne.

Jak zaaranżować łazienkę?

aranzacja lazienki

Przykładem dość trudnej do zaaranżowania przestrzeni jest łazienka. Wielu klientów korzysta zatem w tym przypadku z pomocy specjalistów, których zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni użytkowej oraz atrakcyjnej wizualnie. Główny dylemat podczas urządzania łazienki dotyczy zwykle tego: czy w łazience powinna się znaleźć wanna, a może jednak prysznic?

Funkcjonalny kompromis

Dla osób, które cenią sobie relaksujące kąpiele w wannie, ale nie chcą rezygnować z możliwości skorzystania z szybkiego porannego prysznica dobrym rozwiązaniem są parawany nawannowe. Cechują się one dużą funkcjonalnością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Co ważne, parawany nawannowe nie tylko zapobiegają zamoczeniu podłogi czy innych elementów wyposażenia łazienki podczas kąpieli, ale również oddzielają strefę kąpielową od pozostałych części pomieszczenia. Ponadto, parawany nawannowe zatrzymują ciepło co zapewnia bardzo komfortowy prysznic.

Kiedy warto zamontować parawan nawannowy?

Parawany nawannowe warto zamontować w sytuacji, w której klient ma zamiar korzystać z natrysku, a jednocześnie nie decyduje się na montaż typowej kabiny prysznicowej z brodzikiem. Brak tego typu zabezpieczenia powodowałby zamoczenie podłogi, dywanika oraz innych elementów wyposażenia łazienki prowadząc w krótkim czasie do ich zniszczenia. Ponadto, nadmiar wilgoci w łazience oraz brak regularnego jej osuszania sprzyjałby powstawaniu pleśni i grzybów, zwłaszcza w szczelinach fug oraz w narożnikach pomieszczenia. Co ważne, parawan nawannowy może być również z powodzeniem montowany w przypadku korzystania jedynie z tradycyjnej kąpieli. W tym wypadku zapewnia on poczucie komfortu, ponieważ wydziela sferę kąpieli, spowalnia stygnięcie wody oraz zatrzymuje ciepłe i nawilżone powietrze, które może być dodatkowo wzbogacone o prozdrowotne działanie olejków eterycznych niczym w prawdziwym SPA.