Kinkiety zewnętrzne i montaż

zewnetrzneMontaż kinkietów zewnętrznych to operacja dość prosta.Jedynym problemem może być wywiercenie odpowiednich otworów. Wszystko bowiem zależy od podłoża w jakim musimy wywiercić wymagane otwory. Jeśli więc chcemy zamontować kinkiety zewnętrzne od BajkoweLampy.pl musimy pamiętać o podstawowych krokach. Oto one:

1. Na samym początku, przykładamy nasadę kinkietu bezpośrednio na ścianę. W ten sposób, możemy zaznaczyć ołówkiem miejsca przeznaczone na otwory.

2. Po zaznaczeniu odpowiednich punktów, wiercimy je za pomocą wiertarki. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo twardym podłożem, warto w nim wybić odpowiednie wgłębienie – wtedy będzie nam łatwiej.

3. Do otworów, wprowadzamy kołki rozporowe. Następnie przykładamy wspomnianą wcześniej nasadę po czym – przykręcamy ją śrubami.

4. Bardzo istotnym krokiem jest odpowiednie podłączenie przewodów. Fazę (czarny przewód) podłączamy do przewodu o nazwie L. Przewód neutralny (o barwie niebieskiej) do przewodu o nazwie N. Przewód ochronny podłączamy tylko wtedy, jeśli obudowa lampy nie jest wykonana zgodnie z normami II klasy ochronności przeciporażeniowej.

5. Po podłączeniu wszystkich przewodów, montujemy osłonę kinkietu i… cieszymy się nową lampą na elewacji naszego domostwa.