Komoda przyda się nie tylko w salonie, ale też w sypialni

komody

Nie zawsze możliwe jest wstawienie do sypialni pełnowymiarowej szafy ze względu na ograniczony metraż. Trzeba w takim przypadku rozejrzeć się za innym rodzajem mebla, który pozwoli na kamforowe przechowywanie różnych przedmiotów.

Idealnie sprawdzi się w tej roli pojemna komoda. Może stać się ona praktyczną dekoracją wnętrza, uniwersalnym i funkcjonalnym meblem. W przypadku komód do dyspozycji są nie tylko szuflady czy półki, ale też powierzchnia blatu, na której mogą znaleźć się różne dekoracje, kwiaty czy nawet sprzęt RTV. Szerokie zastosowanie komód sprawia, że są one wręcz niezbędnymi elementami wyposażenia, także w przypadku sypialni.

Jaką wybrać komodę do sypialni?

komody

Komoda idealnie nadaje się do przechowywania odzieży, pościeli, ręczników, zastawy stołowej, dokumentów, różnych drobiazgów i szeregu innych przedmiotów. Sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od tego w jakim stylu zostało ono zaaranżowane. Obecnie można przebierać do woli w wymiarach, kolorach, wzorach, dodatkowym wyposażeniu. Nie ma wobec tego żadnych problemów z dopasowaniem komody do wystroju pomieszczenia i jego wielkości. Ten rodzaj mebla nada się do każdej sypialni, bez względu na jej metraż. Nawet jeśli jest on ograniczony, zawsze znajdzie się trochę wolnej przestrzeni na wstawienie tego praktycznego mebla. Może być wąski i wysoki, szeroki i niski lub narożny. Zdecydować można o tym, czy komoda ma mieć same szuflady, półki czy może oba rozwiązania. Jeśli mebel ma służyć do przechowywania drobiazgów, wystarczy model o niewielkich rozmiarach. Jeżeli ma pomieścić odzież, bieliznę i pościel czy zabawki, trzeba rozejrzeć się za czymś większym. Na uwadze powinno się mieć ilość szuflad, ich rozmiar i głębokość.

Do niewielkiej sypialni można polecić wąską i wysoką komodę, aby zajmowała jak najmniej miejsca. Koleiną kwestią będzie materiał, z którego został wykonany mebel. Najpopularniejsze są komody drewniane, uniwersalne, ponadczasowe, estetyczne, przyjemne w dotyku. Można je też wielokrotnie odnawiać i pomalować na wybrany kolor, co pozwoli na zmianę dotychczasowej aranżacji wnętrza. Tańsze i jednocześnie mniej trwałe będą komody wykonane z płyt drewnopochodnych. W nowoczesnych wnętrzach można spotkać meble zrobione z tworzywa sztucznego, które cechują się unikalnym designem. Miłośnikom stylu industrialnego z pewnością spodobają się komody metalowe, niezwykle trwałe, ale też sporo ważące i kosztowne.