Lampa podłogowa – uniwersalna, funkcjonalna i efektowna

lampy stojace

Lampa podłogowa stanowi doskonałe akcesorium oświetleniowe. Może być ona częścią eleganckiego biura, małego mieszkania czy też dużego i przestronnego apartamentu. Znajduje ona także zastosowanie w domach urządzonych na styl klasyczny bądź nowoczesny. W świecie dekoratorskim, obecnie wiele osób decyduje się na wyszukany styl, na przykład skandynawski, włoski czy też angielski. Wyżej wymienione nurty charakteryzują się dużą innowacyjnością. Do pomieszczeń urządzonych w wyżej wymienionym klimacie, na pewno będzie pasowała lampa podłogowa.

Lampy podłogowe do oświetlania małych pomieszczeń

Z powodzeniem lampy podłogowe mogą dodatkowo oświetlać małe pomieszczenia, w których znajduje się niewystarczająca ilość okien. Wyżej wymienione akcesoria oświetleniowe nie zajmują dużo miejsca, są jednak bardzo efektywne. Przy odpowiednim świetle, można efektywnie pracować, odrabiać zadania domowe czy też czytać najnowsze powieści. Klosze w takich systemach oświetleniowych dają właściwe rozproszenie, dzięki czemu po pomieszczeniu rozchodzi się przyjemne światło. Lampy mają często porządną, metalową podstawę, która stabilnie utrzymuje klosze na swoim miejscu. Natomiast osłonki oświetleniowe projektowane są często z papieru, lnianego materiału bądź innego tworzywa. Są one ulokowane na giętkich prętach, dzięki którym można nimi manewrować w dowolnym kierunku. Z tego też powodu klosze można ustawiać w górę, dół, pod lewym kątem lub prawy.

lampy stojace

Najmodniejsze lampy w domowych wnętrzach

W obecnych domowych wnętrzach, najczęściej spotyka się lampy, które na głównej podstawie mają umieszczonych kilka kloszy. Najczęściej ich ilość waha się od 2-óch do około 6-ciu sztuk. Tego typu systemy oświetleniowe wyglądają bardzo elegancko i cieszą oko. Klosze ustawione są na wysokich i długich a zarazem eleganckich stojakach, które dobrze wpisują się w każde pomieszczenie. Lampy XXI wieku występują w kolorach beżowych, brązowych, złotych, czarnych i białych. Zdecydowanie dominuje klasyka kolorystyczna, która jest zawsze na czasie. Wśród funkcjonalnych systemów oświetleniowych można wyróżnić lampy, które:

  • na jednej podstawie posiadają kilka eleganckich kloszy,
  • dają przyjemne, ledowe światło,
  • wykonane są z porządnych kompozytów, najczęściej metalowych,
  • doskonale odwzorowują współczesne, nietuzinkowe wzornictwo.