Łóżko dwuosobowe w stylu galmour

łóżko dwuosobowe

Stylizacje glamour preferują meble wygodne i miękkie, do wykończenia których wykorzystuje się eleganckie tapicerki. Sypialnia w tym stylu nie może obejść się bez obszernego, dwuosobowego łóżka. To w sypialni najlepiej ukazuje się pełnia krasy tego stylu oraz jego luksusowy charakter. Pikowana tkanina, która pokrywa wezgłowie łóżka, podkreśla rangę tego mebla we wnętrzu. Łóżko dwuosobowe w stylu glamour wymaga jednak odpowiedniej oprawy aranżacyjnej.

Estetyka glamour

Ten elitarny i elegancki styl pełen bogactwa stosuje w swoich aranżacjach najlepszego gatunku materiały, przy czym nie idzie na żaden kompromis. Glamour jest bowiem uosobieniem luksusowego stylu życia pełnego iluminacji szlachetnych kamieni. Co wchodzi w skład takiej aranżacji? Oto lista najważniejszych elementów:

– kryształowe lampy i żyrandole

– złocenia i srebrne detale

– tapicerowane meble – sofa, fotele, łóżko dwuosobowe, podnóżek

– żywe, nasycone kolory nawiązujące do barw kamieni szlachetnych – szmaragdowy, turkusowy, rubinowy itd.

– dekoracje takie jak: lustra ze złoconymi ramami, srebrne i chromowane dekoracje o lśniących powierzchniach, świeczniki, wazony, ramki dekoracyjne itd.

łóżko dwuosobowe

Łóżko dwuosobowe glamour

Łóżko w tym stylu jest przede wszystkim obszerne i okazałe, czym zwraca na siebie uwagę w sypialni. Wysokie i rozbudowane wezgłowie, wyposażone w pikowaną tapicerkę, sprawia, że łóżko wygląda jak łoże króla i królowej rodem z XIX wieku. Wiktoriański charakter tego mebla podkreślą detale otaczające łóżko – konsola, szafka nocna, szafa (ustawione na profilowanych, ozdobnych nóżkach) oraz lustro, kryształowy żyrandol, złote lub srebrne dekoracje. Choć łóżka glamour nawiązują do stylu wiktoriańskiego, to wyróżnia je charakter bardziej nowoczesny. Niektóre modele posiadają funkcjonalne udogodnienia w postaci schowka na pościel lub szuflady wysuwane po bokach. Ciekawą opcją jest łóżko-tapczan, które można w każdej chwili złożyć i rozłożyć. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest łóżko dwuosobowe, które w dzień pełni funkcję tapczanu, a na noc można z niego wysunąć dodatkowy materac, schowany u podstawy mebla.

Liczą się detale

O ostatecznym wyglądzie sypialni glamour decyduje kolor łóżka oraz detale, które je zdobią –  np. profilowane, drewniane nóżki, na których stoi mebel. Najczęściej spotykane są modele wykończone tapicerką o srebrzystym odcieniu szarości. Tapicerki o nasyconych kolorach (fiolet, turkus, szafir, szmaragd) wprowadzą wyrazisty akcent, który podkreśli elegancję aranżacji. Warto jest zdecydować się na taki kolor łóżka, gdyż nada on sypialni indywidualnego, odważnego charakteru.