Łóżko metalowe czy łóżko drewniane – zalety obu rozwiązań

Oferta łóżek jaka dostępna jest obecnie na rynku wnętrzarskim, nieustannie zaskakuje różnorodnością produktów. Meble te mają zróżnicowaną wielkość, stylistykę, są też oczywiście wykonywane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są jednak niezmiennie te wykonane albo z metalu albo z drewna. Czym się one charakteryzują?

Łóżka metalowe i ich zalety

Metalowe ramy łóżek są bardzo solidne i niezwykle wytrzymałe. Charakteryzuje je odporność na wilgoć, odkształcenia i uszkodzenia (są o wiele mocniejsze w tym aspekcie niż drewno). Ich proste formy sprawiają, że są to łóżka ponadczasowe. Do tego bardzo łatwo je odnowić – gdyż wystarczy je przemalować. Łóżko metalowe 120×200 może być w swoim wyglądzie bardzo oszczędne, może też jednak posiadać niezwykle ozdobny zagłówek – z różnymi wzorami i zawijasami. Dzięki takiej różnorodności sprawdzi się ono w różnorodnych sypialniach: zarówno tych w stylu industrialnym, vintage, czy też bardzo nowoczesnych.

Korzyści z wyboru łóżka drewnianego

Meble wykonanego z tego naturalnego materiału posiadają niemniej zalet niż te metalowe. Surowiec jakim jest drewno sprawia bowiem, że łóżka z niego wykonane mogą być naprawdę solidne. Do tego, ciepłe barwy drewna dodają sypialni przytulności. Kiedy jednak jego podstawowa barwa się znudzi, łóżko łatwo przemalować na dowolny kolor. Łóżko drewniane 140×200 jest meblem ponadczasowym i uniwersalnym. Będzie pasować do większości aranżacji (wnętrz skandynawskich, klasycznych, eko lub boho). Warto dodać, że łóżka z drewna są meblami przyjaznym dla alergików.