Mieszkanie w prowansalskim stylu

Podczas urządzania mieszkania warto się zainspirować swoimi podróżami lub stylami, które najbardziej przypadają nam do gustu. Jednym z najczęściej wybieranych ostatnimi czasy stylów jest zdecydowanie styl prowansalski – z całą swoją lekkością i ponadczasowością. Krzesła prowansalskie na pewno zachwycą każdego miłośnika prostoty i swojskiego stylu w urządzaniu mieszkania.

Krzesła prowansalskie z galerii Antresola to szyk sam w sobie – jasne lub białe krzesła drewniane z drewnianym siedziskiem, często w kolorze drewna, posiadają specyficzne krzyżowania na oparciach lub proste, nienachalne szczebelki. Kupując prowansalskie krzesło do prostego stołu w jadalni mamy pewność, że będzie się ono komponowało z drewnianą podłogą, ale i z kafelkami, z jasną lub kolorową estetyką całego wnętrza, z naszymi ulubionymi kolorowymi poduszkami na siedziskach lub z pięknymi zdobionymi pokrowcami.

Krzesło prowansalskie to prawdziwy hit jeśli chodzi o urządzanie kuchni i jadalni. Pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrzarskiego, jest wygodne i ponadczasowe. Wykonane z prawdziwego drewna powleczonego jasną farbą będzie stanowiło wspaniały dodatek do pozostałych naturalnych elementów wystroju pomieszczenia. Na sposób prowansalski urządza się przeważnie kuchnie i jadalnie, ponieważ to te właśnie pomieszczenia kojarzą nam się ze słoneczną, pyszną i sielską Prowansją – miejscem, do którego wielu z nas chciałoby podróżować, a niejeden – zamieszkać tam.