Najlepszy materiał na płytki tarasowe

Choć tarasy są coraz częściej występującym element w domach jednorodzinnych, to jednak w dalszym ciągu mało który jego posiadacz potrafi dokładnie odpowiedzieć, jakie płytki tarasowe powinno się do niego kupić. Jakie zatem cechy są najważniejsze? Jaki materiał będzie tym, który najlepiej sprawdzi się w warunkach, w jakich pracować będą musiały takie płytki?

Co jest oczywiste w wyborze płytek?

Każdy właściciel tarasu doskonale wie, że jest to miejsce stale wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Z tego powodu płytki na taras muszą nie tylko dobrze wyglądać, aby miło spędzało się czas na tarasie, lecz również muszą być odpowiednio mocne. Oznacza to, że muszą być zabezpieczone przed działaniem wilgoci, silnego słońca, nagrzewania się od niego, a także pękania od mrozu. Cechy te są jasne, lecz niestety mało który inwestor wie, jaki dokładnie materiał będzie takie cechy posiadał. Z czego zatem powinny być wykonane dobre płytki na taras?

Jaki materiał będzie najlepszy na płytki tarasowe?

Na rynku płytek tarasowych dominują trzy materiały, których cechy powodują, że mniej lub bardziej nadają się na to, aby można by je było użytkować w tym właśnie miejscu. Do tych modeli płytek zaliczyć można:

  • płytki granitowe — jest to z całą pewnością najlepszy model płytek na taras. Są one nie tylko bardzo mocne i trwałe, więc niestraszne im będzie silne słonce, ani trzaskający mróz, co dodatkowo są bardzo atrakcyjne wizualnie. Niestety ich dużą wadą jest bardzo wysoka cena,
  • płytki gresowe — płytki tego typu polecane są w miejsca charakteryzujące się dużą wilgocią. Posiadają one bowiem bardzo niski współczynnik nasiąkliwości. Dodatkowo płytki te posiadają bardzo niską porowatość, co sprzyja używaniu ich na mrozie,
  • płytki klinkierowe — płytki te są szczególnie polecane na tarasy, które są mocno wyeksponowane na słońce. Cechują się one bowiem bardzo wysoką odpornością na działanie światła UV. Niestety są bardzo wrażliwe na zabrudzenia, dlatego też wymagają częstego mycia i dbania o ich stan wizualny.

Największy wybór kafelek w sklepie: www.banyo.pl/pl/menu/plytki-na-taras-140.html