Najmodniejsze rodzaje płytek do wykańczania łazienek i kuchni

Jeżeli ktoś interesuje się urządzaniem wnętrz, z pewnością w magazynach wnętrzarskich albo blogach poświęconych tej tematyce, udało mu się nie jeden raz zobaczyć bardzo ciekawe płytki o niespotykanym wcześniej kształcie. Są to płytki heksagonalne, które po ułożeniu dają efekt plastra miodu. Obecnie są one jednymi z najbardziej modnych i popularnych płytek. Stosuje się je w tak modnych w Polsce wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim.

Najmodniejsze rodzaje płytek do łazienki i kuchni

Płytki heksagonalne można układać zarówno na ścianach, ale też na podłodze. W przypadku podłogi, świetnie wyglądają we wnętrzach, w których salon i kuchnia stanowią jedno pomieszczenie. Można pięknie wyłożyć nimi strefę kuchenną, a następnie atrakcyjnie połączyć je z podłogą drewnianą w części salonowej. Daje to bardzo ładny wizualnie efekt. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu podłogę w części kuchennej jest łatwiej utrzymać w czystości. W końcu glazura na podłodze nie wymaga takiej pielęgnacji jak podłoga drewniana.

Płytki heksagonalne w łazience

Najczęściej jednak płytki heksagonalne są używane do wykańczania podłóg. Układa się je na ścianach w kuchni, a także w łazienkach. Wyglądają naprawdę bardzo atrakcyjnie, dodając wnętrzu modnego akcentu. Ściana nie wygląda tak monotonnie, jak w przypadku zastosowania płytek o klasycznym, prostokątnym kształcie. Poza tym nic nie wskazuje na to, aby płytki o tym kształcie miały wyjść szybko z mody, wręcz przeciwnie – stają się coraz bardziej popularne. Bardzo wiele modnych wnętrz, w kawiarniach czy restauracjach, jest udekorowanych za ich pomocą. Warto zatem znaleźć trochę inspiracji w swoim mieście, albo po prostu w internecie, a jeśli planujr się remont łazienki czy kuchni, zdecydować się właśnie na płytki o tym kształcie.