Narzuty na wersalkę

Wersalka to mebel wielofunkcyjny. Na co dzień służy jako kanapa, a po rozłożeniu może stać się wygodnym łóżkiem. Szczególnie popularna była w latach 70. XX wieku.

Narzuty na wersalkę i ich zalety

Zakup narzut na wersalkę pozwala na nadanie wnętrzu ciepła, elegancji. Dodatkowo chronią one mebel przed przypadkowym zabrudzeniem. Muszą one więc być przede wszystkim wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu. Odpowiednio wybrane tkaniny to gwarancja najwyżej trwałości, tego  typu narzuty nawet po wielu latach nie stracą swoich kolorów.

Jakie wybrać?

Narzuty wykonane z delikatnej satyny sprawdzą się w przypadku wnętrza utrzymanego w stylistyce glamour. Te polarowe i pluszowe są miękkie i przyjemne w dotyku, a żakardowe eleganckie i doskonale wkomponują się w tzw. styl angielski. Wybór tkaniny na narzutę warto dopasować również do aktualnej pory roku. Wiosną oraz latem najlepszym rozwiązaniem są tkaniny lekkie np.  bawełna, a późną jesienią i zimą grubsze, pikowane.

Co jeszcze?

Dobrze dobrana narzuta z powodzeniem zastąpi ciepły koc. Jednak wiele tkanin może kurczyć się podczas prania, z tego powodu podczas zakupu warto zainwestować w model nieco większy. Coraz większą popularnością cieszą się także różnego typu pokrowce na wersalki.