Nowoczesny fotel bujany

nowoczesny fotel bujany

Najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu jest zazwyczaj kuchnia z jadalnia. To właśnie tutaj gromadzi się rodzina podczas wspólnych posiłków i tu – przy pięknie nakrytym stole celebrujemy spotkania świąteczne.

Reprezentacyjne pomieszczenie w domu

Jednak nie mniej ważnym pomieszczeniem, gdzie chętnie wypoczywamy, oglądamy telewizję czy rozmawiamy jest salon.
Salon, jak nazwa wskazuje, powinien być miejscem reprezentacyjnym, eleganckim i wytwornym. Urządzającemu pomieszczenia, to właśnie salon przysparza najwięcej troski, a dotyczy to głównie mebli.
Wygodne meble to podstawa relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy, a żaden salon nie obejdzie się bez takich elementów jak sofy, kanapy lub fotele.

Wygodne fotele to podstawa

Fotele do salonu kojarzą się wszystkim z wygodą i błogim „nicnierobieniem”. W miękkim wygodnym meblu z przyjemnością poczytamy interesującą książkę, obejrzymy ciekawy film w telewizji, albo po prostu chwilkę się zdrzemniemy.

Jednym z najwygodniejszych mebli jest fotel bujany. Mało kto wie, że wynalezienie bujanego fotela przypisywane jest amerykańskiemu wynalazcy piorunochronu Benjaminowi Franklinowi w osiemnastym wieku, lecz brak jest na to dostatecznych dowodów.
Fotel bujany to mebel, który nie stoi stabilnie na podłodze, ponieważ pod nogami umieszczone ma dwie wygięte do góry żerdzie – tak zwane bieguny. Siedząca w nim osoba, poruszając się delikatnie w przód i tył wprawia fotel w ruch wahadłowy, który ma niezwykle kojący wpływ na organizm. Podczas takiego kołysania, ciało się odpręża i relaksuje, myśli wyciszają się, nerwy uspokajają.

Nowoczesny fotel bujany

Współczesne fotele na biegunach to eleganckie, miękkie i wyjątkowo wygodne sprzęty. Wysokie oparcie pozwala na wygodne ułożenie ciała, miękkie podłokietniki podtrzymują położone na nich ręce, a delikatne kołysanie, ograniczone specjalnymi blokadami, wprawia siedzącego w błogi nastrój.

Szeroki wybór bujaków można znaleźć w wielu sklepach meblowych:
– modele tradycyjne drewniane,
– wyplatane z wikliny czy rattanu, lub
– bardziej nowoczesne fotele bujane – z dwu-funkcyjnym mechanizmem.

Każdy z nich gwarantuje pełny relaks i wypoczynek.