O funkcjonalności hokerów

Wygląd hokerów jest niezwykle istotnym aspektem dla osób, które decydują się na tego typu siedziska w swojej kuchni. Należy jednak pamiętać o tym, że  hokery to meble użytkowe. Muszą więc również dobrze spełniać wszystkie swoje funkcje. Funkcjonalność w pomieszczeniu takim, jak kuchnia powinna stać się priorytetem.

Rodzaje hokerów
W zależności od potrzeb możemy wybrać nieruchome krzesła lub  hokery z obracanym i regulowanym siedziskiem. hoker wysokiIstnieją ogólne zasady doboru wysokości tego typu krzeseł. Siedzisko powinno znajdować się ok. 25-30 cm. pod powierzchnią blatu, przy którym hoker stoi. Bez względu na wysokość hokera podpórka na stopy jest umieszczana zazwyczaj na wysokości ok. 40 cm. poniżej siedziska. Jest to jej optymalne ustawienie, które zapewnia odpowiednie podparcie dla stóp oraz gwarantuje właściwą postawę w trakcie siedzenia.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Hokery mają różne szerokości. Przyjmuje się jednak, że  te najwygodniejsze posiadają siedziska o szerokości 40-45 cm. Regulacja wysokości pozwala dostosować hoker do potrzeb domowników o różnym wzroście. Należy mieć na uwadze, że hokery z regulacją wysokości wyposażone są w podnośniki pneumatyczne, które mają to do siebie, że wraz z upływem czasu dosyć często ulegają awariom.