Oryginalne płytki ścienne – co warto o nich wiedzieć?

Wybór oryginalnych płytek na ściany to tak naprawdę kwestia gustu. W przeciwieństwie do płytek podłogowych poszczególne parametry techniczne nie mają tutaj, aż tak wielkiego znaczenia. Dla większości osób liczy się tylko wielkość płytek, design i ogólna kolorystyka.

Płytki dekoracyjne

Płytki ścienne – pod tym adresem www, mogą tworzyć naprawdę bardzo ciekawe i oryginalne powierzchnie. Można łączyć ze sobą wiele różnych płytek, tworząc naprawdę niepowtarzalne aranżacje wnętrz. Wybierając dekoracyjne płytki na ścianę, warto postawić nie tylko na podstawowe płytki, ale również dopasowane do nich dekoracje ścienne. Mowa tutaj między innymi o insertach albo wąskich listwach, które prezentują się naprawdę bardzo okazale. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdzi się nie tylko w małych, ale również dużych pomieszczeniach.

Wielkoformatowe płytki ścienne

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na wielkoformatowe płytki ścienne. Najmodniejsze są formaty 60×60 albo 75×75. Kafle takich rozmiarów tworzą spokojne i jednolite płaszczyzny, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niektóre płytki wielkoformatowe można układać bezfugowo, dzięki czemu można zaoszczędzić sobie sporo pracy przy fugowaniu. Pamiętać należy o tym, że duże płyty najlepiej sprawdzą się z przestronnych wnętrzach.

Płytki ścienne szkliwione i nieszkliwione

Do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych doskonale sprawdzą się płytki szkliwione, które mogą pochwalić się doskonałymi parametrami użytkowymi. Mowa tutaj przede wszystkim o niskiej nasiąkliwości wody i wysokiej wytrzymałości na zginanie. Płytki tego typu mogą występować w wielu różnych rodzajach powierzchni. Do dyspozycji są płyty matowe, lappato i półpolerowane. Szkliwione płytki pozwalają uzyskać bardzo oryginalne efekty wizualne. Warto wspomnieć o tym, że można na nie nanosić różnorodne grafiki.