Parametry techniczne płytek do salonu

Bardzo dobrym pomysłem na podłogę do salonu z całą pewnością będą płytki. Są one bardzo ciekawym rodzajem wykończenia, które będzie dawało we wnętrzu niesamowite efekty. Tego rodzaju rozwiązanie posiada szereg zalet. Dlatego warto wiedzieć, jakie wybrać płytki do salonu, aby miały one dobre parametry techniczne.

Jakie płytki do salonu?

Wybór odpowiednich płytek do salonu przede wszystkim będzie zależał od stylistyki, w jakiej zostało zaaranżowane dane wnętrze. Do salonu w szczególności polecane są płytki, które posiadają stosunkowo duże rozmiary. Mogą to być zarówno podłużne płytki, które naśladują deski, jak i płytki o kształcie kwadratów o bardzo popularnych wymiarach 60×60 centymetrów. Pomiędzy płytkami warto położyć fugę, nawet minimalną. Może mieć ona różną szerokość, która zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać w salonie. W salonach, które są zaaranżowane w stylu nowoczesnym oraz w stylu minimalistycznym idealnie sprawdzą się wszystkie rodzaje płytek, które zostały wyprodukowane w chłodnych odcieniach.

Parametry techniczne

Podczas wyboru płytek do salonu warto zwrócić także uwagę na ich parametry techniczne, które powinny być w odpowiedni sposób dopasowane. Przede wszystkim podczas zakupu tego rodzaju materiałów powinno się zwrócić uwagę na klasę ścieralności, która występuje w czterech klasach (od I do IV). Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest wybór płytek, które posiadają stosunkowo wysoką klasę ścieralności. Na podłogę idealnie nadają się płytki z IV lub V klasą ścieralności. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na twardość kupowanych płytek. Im będą one twardsze, tym większa będzie ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy też przebarwienia. Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru płytek jest ich nasiąkliwość, od której zależy stopień zabrudzania się danych materiałów.