Płyn do prania wełny i delikatnej odzieży

płyn do prania wełny

Wełna to delikatny materiał, który wymaga łagodnej pielęgnacji. Do wyboru środków piorących do wełny należy podchodzić z najwyższą starannością – preparaty nie powinny zawierać agresywnych składników, które mogą uszkodzić włókna. Oto lista żeli i proszków do wełny, które możesz kupić, aby chronić swoje ubrania i sprawić, że będą miękkie i delikatnie wyglądające.

Detergenty żelowe

płyn do prania wełny

Obecnie wybór środków do prania jest ogromny – można znaleźć preparaty do tkanin jasnych i kolorowych, syntetyków i bawełny, wełny i jedwabiu oraz membran. Dla gospodyni najlepiej mieć pod ręką kilka opakowań środków piorących i żeli, osobno do ubranek dziecięcych, kurtek puchowych i wełny. Pozwoli to zmaksymalizować efekt procesu czyszczenia.

Wiele pozytywnych recenzji mają popularne detergenty do prania wełny takie jak:

  • Wełna i jedwab. Specjalna formuła 3D pielęgnuje tkaniny na trzy sposoby jednocześnie: skutecznie usuwa plamy, zmiękcza ubrania i zapobiega odkształcaniu się włókien. Nadaje się nie tylko do wełny i jedwabiu, ale także do bielizny i tkanin syntetycznych. Może być stosowany zarówno do prania w pralce, jak i ręcznie
  • Płyn do prania wełny i delikatnych tkanin. Zawiera naturalne składniki, które łagodnie pielęgnują delikatne tkaniny. Proteiny jedwabiu pomagają utrzymać naturalną elastyczność włókien wełny, podczas gdy keratyna zawarta w żelu odbudowuje je od wewnątrz.
  • Płyn pomocniczy do delikatnych tkanin i wełny. Nadaje się do wszystkich pralek, w tym pralek z aktywatorem. Ten hipoalergiczny płyn chroni włókna podczas częstego prania, pomaga zachować ich elastyczność i zapobiega zwijaniu się drzemki. Żel jest bardzo ekonomiczny, a dzbanek z miarką umożliwia łatwe obliczenie właściwej dawki.

Wybierz kompozycję w oparciu o własne preferencje. Specjalna chemia gospodarcza do prania wyrobów wełnianych nie tylko zwalcza zabrudzenia, ale także chroni włókna przed uszkodzeniem.