Płytki cegłopodobne – efektowna dekoracja ścian do współczesnego loftu

Industrialne przestrzenie nadal cieszą się bardzo dużym powodzeniem w aranżacji wnętrz. Surowość betonu, naturalnego drewna, ale również nagich cegieł tworzy unikatowy klimat loftów. Aby uzyskać taki efekt, nie trzeba jednak mieszkać w dawnej manufakturze. Można go uzyskać także z dostępnymi w sprzedaży materiałami wykończeniowymi.

Płytki imitujące cegły: zastosowanie w wystroju wnętrz

Jednym z popularnych materiałów do współczesnych loftów są płytki cegłopodobne, które pozwalają na stworzenie efektu naturalnego, ceglanego muru w dowolnym miejscu.

Płytki tego typu produkowane są z gipsu. Posiadają kształt i fakturę cegieł i malowane są tak, aby podkreślić ich realistyczny wygląd. Tego typu materiały oferowane są w wielu modnych wariantach, między innymi jako naturalna cegła pomarańczowa o obłupanym wyglądzie, ale również jako cegła malowana na biało i w odcieniu eleganckiej szarości.

We wnętrzach typu loft płytki tego typu polecane są między innymi do salonów, sypialni, kuchni, a także na korytarze czy klatki schodowe. Najlepszy efekt można uzyskać wtedy, gdy zostaną ułożone na jednej ze ścian, podczas gdy inne będą wykończone standardowo, na przykład gipsem.

Cegłopodobne płytki: sposób montażu

Dużym autem płytek cegłopodobnych jest ich łatwy montaż, który można wykonać również we własnym zakresie. Układanie przebiega podobnie do płytek ceramicznych.

Gipsowe płytki wymagają wcześniejszego oczyszczenia ścian i zaimpregnowania ich odpowiednim środkiem dla poprawy przyczepności. Po jego wyschnięciu oznacza się obszar prac. W przypadku, gdy płytki mają gotowe fugi, nie trzeba wyznaczać ich samodzielnie. Następnie płytki klei się specjalnym klejem.

Na koniec można również poddać je dodatkowej impregnacji, by zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wilgocią, a także podkreślić ich kolor.

Więcej pod adresem: www.home100.pl