Półki łazienkowe – łatwa i skuteczna organizacja

Problem z organizacją kosmetyków i akcesoriów łazienkowych jest zmorą wielu kobiet, ale często również mężczyzn. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu są półki łazienkowe – na zdjęciu, dzięki którym utrzymanie porządku wśród artykułów będzie łatwe i przyjemne.

Półki łazienkowe wiszące lub stojące

W sklepach można spotkać się zarówno z półkami wiszącymi, jak i stojącymi. Z reguły te pierwsze są dużo wygodniejsze i umożliwiają łatwy dostęp do produktów. Często jednak są metalowe, a więc należy uważać na nadmierną wilgoć. W przeciwnym wypadku półki szybko zaczną rdzewieć, co znacząco obniży ich trwałość. Jest to dużą wadą zwłaszcza w przypadku tańszych, które pod wpływem panującej w łazience wilgoci szybko zaczynają rdzewieć.

Półki stojące częściej są plastikowe, jednak z reguły są dużo mniej praktyczne – aby coś z nich zabrać, trzeba się po to schylić. Ponadto wadą plastikowych półek łazienkowych jest również to, że zajmują dużo więcej miejsca. Są jednak odporne na rdzewienie, więc nie trzeba się obawiać o ich trwałość, nawet jeśli z pojemników coś wycieka lub ustawiane są na nich mokre kosmetyki.

Organizacja przestrzeni na półkach

Zazwyczaj półki są dość duże i pojemne, stąd też można na nich sporo przechowywać. Wskazana jest segregacja, dzięki której wszystkie potrzebne kosmetyki i produkty będą zawsze pod ręką. Można je dzielić na produkty kierowane do danych partii ciała lub podzielić pomiędzy wszystkich lokatorów.

Dużą zaletą półek łazienkowych jest również to, że ułatwiają utrzymanie czystości. Trzeba naprawdę się postarać, żeby w umieszczonych na nich kosmetykach pojawił się nieporządek. Aby chronić półki i kosmetyki przed kurzem wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je dokładnie wilgotną (w przypadku plastikowych lub suchą (dla metalowych) szmatką.