Pościel do łóżeczka – co musisz wiedzieć

pościel do łóżeczka trilliJeśli kompletujesz właśnie wyprawkę dla swojego dziecka, pamiętaj o pościeli do łóżeczka, jest to jeden z ważniejszych elementów, głównie dlatego, że maluch spędzi w kołysce większą część swojego czasu.

Pościel do łóżeczka – wymagania

Pościel taka powinna być przede wszystkim bezpieczna i antyuczuleniowa, aby spełniała te standardy, wykonana musi być z materiałów naturalnych, a więc w 100% z bawełny. Materiał ten zapewni odpowiednie oddawanie ciepła, wchłanianie wilgoci oraz nie będzie sprawiał problemów podczas prania.

Guziki = niebezpieczeństwo!

Pościel do łóżeczka nie powinna posiadać guzików ani zamków błyskawicznych, które nie są schowane w pościeli. Przed zakupem należy sprawdzić, czy pościel nie posiada żadnych ostrych krawędzi, dotyczy się to głównie miejsc przy zamkach.

Kupując pościel dla malucha, warto zaopatrzyć się od razu w dwa komplety, w przypadku noworodka, pościel będzie wymagała częstego prania i zmieniania. Pamiętać należy, że najwyższa cena, nie zawsze wiąże się z najlepszą jakością, dlatego przed zakupem sprawdźmy dokładnie oferowany nam towar, zwracając szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo.