Romantyczny zakątek – Jak wybrać łóżko do sypialni?

łóżko do sypialni

W swojej sypialni można stworzyć wyjątkowo intymny nastrój nie tylko dzięki świecom i sugestywnej muzyce. Wystarczy, że odpowiednie meble umieszczone w odpowiednim miejscu zrobią to wszystko same. Prowansalskie wnętrze wykończone metalowymi meblami podkreśli delikatność pomieszczenia, w którego oknach świetnie sprawdzą się muślinowe, lejące się firany poruszane każdym najdelikatniejszym powiewem wiatru.

Odrobina delikatności

Nowoczesne łóżka do sypialni mogą być wykonane z metalu i nie znaczy to, że będą ciężkie i masywne – wręcz przeciwnie. Solidne wykonanie, z elementami drewnianymi w postaci czterech słupków i ramy wezgłowia pięknie łączy się z ażurowymi wzorami stworzonymi przez cienkie, delikatne, metalowe elementy.

Dno łóżka zwykle wykonane jest z drewna, a wysoki, pikowany materac dopełnia obrazu prowansalskiej sielanki. Kwiatowa pościel w drobny, charakterystyczny wzór w jasnych barwach, pastelowa narzuta i dużo poduszek, które wykończone koronką lub falbanką zatapiają pokój w iście relaksującej atmosferze.

W takim miejscu nie tylko sen jest przyjemnością, ale czytanie książki czy odpoczynek przy otwartym oknie balkonowym wychodzącym na ogród to prawdziwie magiczne chwile, zarezerwowane dla właścicieli takich właśnie romantycznych, ponadczasowych łóżek. Wystarczy odrobina wyobraźni.