Stoliki nocne w stylu glamour

Styl glamour kojarzy się przede wszystkim z luksusem, elegancją i wysoką jakością. Pomieszczenia urządzone zgodnie z jego zasadami są wyjątkowo wytworne, dlatego warto zadbać o odpowiednie ich wyposażenie. Styl glamour doskonale prezentuje się zarówno w salonie, kuchni czy jadalni, jak i sypialni. Jednym z elementów wzbogacających aranżację tego ostatniego wnętrza może być efektowna szafka nocna.

Szafki do sypialni w stylu glamour

Stolik nocny w stylu glamour może posiadać różny wygląd. Wpływa na to zarówno zróżnicowana kolorystyka, jak i odmienne kształty czy zastosowanie rozmaitych materiałów. Obecnie bardzo modne są modele w kolorze białym lub czarnym, które przekuwają wzrok swoją elegancją. Wiele szafek nocnych glamour zwraca uwagę niezwykłym błyskiem, który osiągnąć można dzięki elementom w kolorze złota lub srebra. Zdobienia tego typu są bardzo miłe do oka, a najlepiej prezentują się w wieczornym świetle lampki nocnej.

Prostota w stylu glamour

W stylu glamour sprawdzają się także bardziej klasyczne rozwiązania, np. nocne stoliki wykonane w całości z drewna. Wbrew pozorom, ten naturalny materiał również może kojarzyć się z luksusem i szykiem. Zaletą drewnianych szafek nocnych jest także fakt, że można łatwo dopasować je do różnych mebli znajdujących się w sypialni. Ich design jest niezwykle gustowny i nawiązuje do innych stylów aranżacyjnych, czyniąc wnętrze nietuzinkowym i oryginalnym. Takie nocne stoliki mogą zachowywać naturalną barwę drewna, bądź też posiadać bardziej efektowną kolorystykę.

Stoliki do sypialni w stylu glamour

Stoliki nocne glamour bardzo często posiadają modernistyczne wzornictwo. Meble te kształtem odbiegają od klasycznych rozwiązań, które spotkać można w tradycyjnie urządzonych sypialniach. Takie szafki nierzadko wykonane są z nietypowych materiałów, np. ekoskóry. Mebel tego typu doskonale komponuje się z białymi meblami, a także łóżkiem kontynentalnym oraz dodatkami wykończonymi na wysoki połysk. W sypialniach glamour mogą też sprawdzić się stosunkowo proste stoliki, które zachwycą swoją naturalnością. Skromny mebel nierzadko wprowadza do pomieszczenia sporo uroku, kontrastując nieco z efektownymi dodatkami i mocno wystylizowanym umeblowaniem. Takie szafki nocne sprawdzą się także w pokojach dziecięcych, w których swoboda aranżacyjna jest dużo większa.