W wieku siła – meble vintage

Lata mijają, moda przemija, a meble zostają. Urządzając wnętrza pod dyktando nowoczesnych, katalogowych rozwiązań, istnieje ryzyko, że za kilka wiosen aranżacja mieszkania, okaże się być kompletnie nieudana. Ślepe podążanie za trendami, mimo zindywidualizowanych preferencji nigdy nie kończy się pozytywnie. Może właśnie to jest przyczyną wielkiego powrotu, tego co stare.

Stare piękno

Meble vintage, czyli to odkurzenie ducha minionych epok i walka z modą, która sama stała się nową modą. Obserwuje się wielki powrót do modeli mebli, królujący w latach 70. 80. czy 90, a nawet we wcześniejszych dekadach, a może i wiekach. Obecnie stają się one synonimem klasyki. Ponadczasowość gwarantuje, że za kilka lat wciąż będą cieszyć oko, tak samo jak na początku. Te z ostatnich dekad minionego wieku charakteryzują się prostotą, świetnie wpasowują się w pomieszczenie, pomyślane jako minimalistyczne. Nieskomplikowane formy dają szansę na szaleństwo w dodatkach, które zdecydowanie łatwiej jest wymienić, aby dokonać metamorfozy wnętrza. Poza tym meble vintage są po prostu piękne. Estetyczne lakierowane wykończenia, krótkie nóżki dodające lekkości, czy tapicerowane elementy to to, co najlepsze z poprzednich lat. Dodając do tego niepowtarzalne dziś kolory, jako efekt dostaje się proste, ale urokliwe i eleganckie wyposażenie każdego pomieszczenia.

meble vintage

Siła jakości i wyjątkowości

Oryginalne meble vintage, czyli po prostu te, które zostały wyprodukowane w minionych dekadach kochane są także za jakość ich wykonania. Solidne materiały zapewniły im długą żywotność, co w dzisiejszych czasach nie jest tak oczywiste, jakby się chciało. Odporne na przemijające lata oraz zniszczenia, pięknie się starzeją. Poza tymi wieloma walorami dochodzi wyjątkowość. Mimo tego, że stylizowanie mieszkań na te, które urządzały niegdyś dzisiejsze babcie, staje się coraz bardziej popularne, meble vintage zawsze będą postrzegane jako unikalne, wyłamujące się ze schematu. Trudno jest znaleźć drugie podobne wnętrze zaaranżowane w tym stylu. A bycie niepowtarzalnym absolutnie należy zaliczyć do ogromnych zalet.