Wygodne uchwyty do mebli


kuchnia2Jeszcze kilkanaście lat rzadko kiedy przywiązywano uwagę do uchwytów meblowych. W większości przypadków najważniejszy był rodzaj materiału, z którego wykonano dane meble oraz sama ich jakość wykonania. Wbrew pozorom to jednak z uchwytem meblowym mamy najczęściej do czynienia i z tego powodu powinien być on nie tylko estetyczny, ale również wygodny w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyty meblowe?

Już na samym początku rozważań na temat uchwytów meblowych należy wyraźnie wskazać, że dalej na rynku znajduje się wielu producentów mebli (w tym również mebli kuchennych), którzy stawiają na pierwszym miejscu estetykę i wygląd swoich produktów, zaś wygodę użytkowania i ergonomię spychają na dalszy plan. Co prawda może się wydawać, że tego typu meble będą odpowiednie do naszego domu, to jednak przy dłuższym użytkowaniu wychodzą mankamenty tego typu podejścia projektantów.

Pogodzenie estetyki i funkcjonalności?

Czy można jednak pogodzić ze sobą estetykę i funkcjonalność? Czy uchwyty meblowe zawsze muszą być wyróżniającymi się elementami bądź być tak niewielkich rozmiarów, że ciężko je wykorzystać do otworzenia lub zamknięcia szafki? Oczywiście, że tak!

Na rynku znajdziemy między innymi uchwyty w typie relingów, które łączą ze sobą nowoczesny design i funkcjonalność, a zarazem dają się wykorzystać przy niemal każdym rodzaju frontów i materiałów. Przy uchwytach relingowych należy jednak pamiętać o tym, ze dostępne są one w różnorodnych kolorach i znacznie lepiej prezentują się, gdy stanowią kontrast do tła w postaci frontu danego mebla.