Wygodny i efektowny fotel ogrodowy coraz częstszym wyborem

składany leżak ogrodowy

Nowoczesne fotele ogrodowe to stosunkowo nowy trend wśród mebli wypoczynkowych używanych na zewnątrz. Jednak przyjął się on doskonale, gdyż dobrze zaprojektowane fotele do ogrodu potrafią zapewnić najwyższy komfort i relaks, a jednocześnie mogą wyglądać bardzo efektownie. Samodzielny mebel albo część zestawu wypoczynkowego – bez względu na otoczenie, fotel ogrodowy to świetny pomysł na aranżację tarasu, altany czy innej przestrzeni wypoczynkowej w otoczeniu zieleni.

Jakie fotele ogrodowe wybierane są najczęściej?

Coraz więcej uwagi przy wyborze mebli ogrodowych, z propozycji sklepu SFMeble, przywiązuje się obecnie do ich wyglądu, a także materiałów wykonania. Niektórzy stawiają na ekologiczne rozwiązania, meble na bazie naturalnych materiałów lub tych pochodzących z recyklingu.

Dla innych ważny jest unikalny design połączony z wyjątkowym komfortem. Jednak praktycznie wszystkie osoby decydujące się na fotel ogrodowy stawiają właśnie na wygodę, a także efektowny styl tego mebla. W połączeniu z obszerną sofą ogrodową, czy też drugim fotelem i niewielkim stolikiem kawowym elegancki fotel spisze się idealnie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem mebli do ogrodu?

W sytuacji, gdy planowany jest zakup foteli ogrodowych, a także innych mebli do ogrodu, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mają one wpływ na ich użytkowanie, trwałość, czy właśnie walory estetyczne. To między innymi:

  • przestrzeń, gdzie będą użytkowane fotele – optymalnie dopasowane wymiary nowych mebli,
  • materiały wykonania mebli, trwałość,
  • kształt, design, kolorystykę – dopasowane do stylu ogrodu, tarasu czy balkonu, gdzie będą stały fotele, jak i innych mebli,
  • ich sposób przechowywania, możliwość złożenia czy układania jeden na drugim,
  • odporność na zabrudzenia, czynniki zewnętrzne,
  • możliwość czyszczenia, ściągania ewentualnych pokrowców do prania.

Bez wątpienia fotel grodowy powinien być również po prostu wygodny, pozwalać na komfortowy wypoczynek dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Pielęgnacja foteli ogrodowych – warto dbać o sprzęt do wypoczynku

Dla licznych użytkowników sprzętu do ogrodu kluczowe są ich walory praktyczne. Warto wybrać takie fotele ogrodowe, które nie są uciążliwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Oczywiście wiele zależy od miejsca ich przechowywania, jednak meble do ogrodu z trwałych materiałów, odpornych na promieniowanie UV, działanie wody, kurzu czy zmiennych temperatur są chętnie wybierane przez wielu miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu.