Z jakiego materiału kredens do jadalni?

Wybierając nowy kredens do jadalni warto zwracać uwagę nie tylko na jego design i cenę, ale również na jakość wykonania. Producenci mebli korzystają z wielu różnorodnych materiałów, dzięki czemu są w stanie zaproponować swoim klientom naprawdę wysokiej jakości meble, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania.

Jaki materiał wybrać?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście drewniane kredensy. Klasyczne projekty najczęściej nawiązują do włoskiego stylu, a dokładniej mówiąc do epoki renesansu. W sklepach meblarskich nie brakuje również kredensów do jadalni o klasycznych wzorach, które malowane są głównie na ciemne kolory. W niewielkich jadalniach najlepszym wyborem będą jednak jasne meble, które nie przytłaczają tak bardzo. Jeżeli chodzi o samą wytrzymałość to najlepszymi parametrami może pochwalić się dębowy kredens do jadalni. Godne polecenia są również bukowe i jesionowe meble. Najtańszą wersją są oczywiście kredensy wykonane z sosny.

Nie tylko drewno

Do litego drewna bez żadnego większego problemu można dodać na przykład płytę marmurową, która pełnić będzie rolę blatu. Godne uwagi są również metalowe kredensy, które dostępne są najczęściej w minimalistycznym i dość nowoczesnym stylu. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej kredensy wykonane w całości z płyty wiórowej albo specjalnego tworzywa sztucznego. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.