Zalety nowoczesnych środków dezynfekcyjnych

Kiedy mówimy dezynfekcja, mamy na myśli ostry zapach chloru i, delikatnie mówiąc, jest to niebezpieczne dla zdrowia. Jednak nowa generacja środków dezynfekcyjnych skutecznie przełamuje stereotypy ukształtowane przez doświadczenia z dezynfektantami starej generacji opartymi na chlorze (chloramina, wybielacze, podchloryny). Poniżej przedstawimy kilka właściwości nowoczesnych środków do dezynfekcji.

Efektywność

Nowoczesne środki dezynfekcyjne https://centrumdezynfekcji.pl/dezynfekcja/ doskonale usuwają zanieczyszczenia, w tym krew, pot, tłuszcz podskórny i cząstki naskórka, niszczą bakterie, wirusy i grzyby, opryszczkę i różne wirusy grypy; patogeny gruźlicy, grzyby Candida i dermatofity, a także patogeny pasożytnicze (robaki, wszy) z powierzchni poddanych działaniu środków.

Bezpieczne dla zdrowia

Pomimo wysokiej agresywności w stosunku do patogenów, środki dezynfekcyjne nowej generacji charakteryzują się niską toksycznością. Mogą być używane nawet w obecności ludzi. Ponieważ nie jest wymagane spłukiwanie preparatów z powierzchni, na których zostały zastosowane, są one dopuszczone do stosowania w przedszkolach.

Ponadto w ofercie znajdują się środki do dezynfekcji rąk, stóp i ciała (antyseptyki skóry), które są nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale również polecane do pielęgnacji skóry wrażliwej, dzięki braku barwników oraz zawartości ekstraktów roślinnych, witamin i olejków.

Delikatna obróbka powierzchni

Nowoczesne środki dezynfekujące nie powodują korozji powierzchni, nie odbarwiają tkanin i nie atakują organicznych zanieczyszczeń na powierzchniach. Nawet częste traktowanie podłóg, ścian, mebli i urządzeń takimi produktami nie spowoduje ich korozji.

Ekonomiczność

Generalnie preparaty są dostępne w formie koncentratu i jedna butelka wystarcza na bardzo długi czas. Co więcej, rozwiązania robocze nie wymagają rotacji i są aktywne przez długi czas – nawet do dwóch tygodni! Cena profesjonalnych środków czyszczących nie przekracza średniej ceny tzw. domowych środków czyszczących, a często jest nawet niższa.

Przy oszczędnym zużyciu i najwyższej wydajności korzyść z ich zakupu jest oczywista! Istnieją rosyjskie środki dezynfekujące, które są równie skuteczne jak ich zagraniczne odpowiedniki, a nawet je przewyższają, a przy tym są bardzo przystępne cenowo.

Przedłużony efekt

Zazwyczaj efekt po dezynfekcji z użyciem nowej generacji środków dezynfekcyjnych jest długotrwały. Efekt zależy od rodzaju obiektu, który ma być poddany działaniu i właściwości samego produktu – przeczytaj instrukcje dołączone do środków dezynfekujących.

Działanie środków antyseptycznych utrzymuje się przez około 3 godziny i jest wzmocnione przez łączne stosowanie produktów z tej samej linii, np. mydła, środka antyseptycznego i kremu pielęgnacyjnego.

Wszechstronność

Większość antyseptyków nowej generacji nadaje się do wielu różnych obiektów: podłóg i ścian pomieszczeń, sprzętu i urządzeń, mebli i elementów wyposażenia wnętrz, naczyń, odzieży, bielizny.