Jak wybrać narzutę na łóżko?

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu. Tu bowiem się wypoczywa i tu spędzamy jedna trzecią naszego życia. Warto więc pomyśleć o jej odpowiednim wystroju. Nie tylko kolor ścian ma znaczenie, ale i dodatki takie jak na przykład narzuta na łóżko 220×240.

Dobieramy narzutę

Jak dobrać odpowiednią narzutę? Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, a potem należy pamiętać o odpowiednim doborze wymiarów narzuty na łóżko w sypialni. Nie tylko ważne są wymiary łóżka, które będziemy nakrywać, ale i w jaki sposób zamierzamy okrywać to łóżko. Czy to będzie sposób wierzchni, kiedy narzuta sięga do podłogi, czy też schowamy ją pod materac.

Margines błędu z wyborem narzuty

narzuta na łóżkoPierwszy przypadek uwzględnia szerokość i długość łóżka oraz wysokość od podłogi. Przy drugim sposobie bierzemy pod uwagę wszystkie wymiary materaca – szerokość, wysokość oraz jego długość. Zawsze jednak należy pozostawić margines błędu. Trochę dłuższa narzuta będzie lepsza niż za krótka, która nam odpowiednio nie przykryje łózka.

Narzuty na łóżko 220×240 dobieramy do materaca w rozmiarze 160 cm szerokości, 200 cm długości i 20 cm wysokości. Minimalny rozmiar takiej narzuty to 220 cm szerokości oraz 230 cm długości, ale lepsza jest troszkę większa, więc 240 cm długości będzie jak najbardziej odpowiednie.