Jakie oświetlenie do sypialni?

nocneSypialnia to miejsce, które wymaga szczególnego oświetlenia. Powinno być ono nastrojowe, tak by przyjemnie się przy nim zasypiało, ale jednocześnie na tyle mocne, by można było oglądać telewizję, czy poczytać książkę w łóżku. Jak połączyć jedno z drugim? Podpowiadamy!

Oświetlenie główne

W tym przypadku sprawdzi się stylowa lampa wisząca. Nie musi ona dawać mocnego źródła światła. Lepiej, gdy oświetli pomieszczenie umiarkowanym i ciepłym światłem, bo to będzie nas relaksowało i wyciszało. A w zimowe poranki delikatnie wybudzi nas ze snu.

Oświetlenie punktowe/ dodatkowe

Ten typ oświetlenia musi znaleźć się w naszej sypialni, szczególnie wtedy, gdy uwielbiamy do późnych godzin nocnych czytać książki w łóżku. Najbardziej tradycyjnym i wygodnym rozwiązaniem są lampki nocne do sypialni. Stawiamy je w odpowiednim miejscu na stoliku i możemy cieszyć się odpowiednim światłem do czytania.

Oświetlenie dekoracyjne

W sypialni spędzamy tak wiele czasu, ze warto zastanowić się także nad oświetleniem dekoracyjnym. Może to być dodatkowa lampka, lampki nocne do sypialni do kontaktu, czy girlanda świetlna. To wszystko nadaje naszej sypialni niepowtarzalny klimat, który sprzyja wieczornemu i porannemu relaksowi.