Koce bawełniane i wełniane – mocna konkurencja dla koców akrylowych

Nie ulega wątpliwości fakt, iż w naszych domach królują akrylowe koce. Jednak w ostatnim czasie depczą im po piętach dwa rodzaje koców. Przyjrzyjmy się im bliżej.

KOCE BAWEŁNIANE

Zajmują drugie miejsce w rankingu na ulubione koce. Podobnie jak koc akrylowy, standardowy koc bawełniany składa się z akrylu i bawełny, z przewagą tego drugiego. Posiada on więc bardzo podobne właściwości jak koc akrylowy, niestety minusem przy tym jest jego większa waga. Koce w stu procentach bawełniane, charakteryzują się przepięknym wyglądem, są jednak bardzo trudne w utrzymaniu, a to ze względu na swoją nietypową, dzierganą strukturę.

Bawełniane koce idealnie pasują do najmodniejszych obecnie skandynawskich wystrojów wnętrz.

KOCE WEŁNIANE

Kolejne popularne koce, produkowane z bawełnianych włókien z domieszką wełny lub w wersji luksusowej, z wełnianych włókien z dodatkiem kaszmiru. Koce te, oprócz swoich niekwestionowanych walorów estetycznych, posiadają także cechy lecznicze, dlatego nadają się idealnie dla osób z problemami krążeniowymi, bądź ciepiącymi na bóle stawowe lub problemy skórne.

To koce niezwykle ekskluzywne, dlatego świetnie sprawdzą się w roli wartościowego prezentu dla miłośnika dodatków do wystroju wnętrz.