Meble i krzesła metalowe

krzesło metalowe białeMeble metalowe jako praktyczne wyposażenie w firmie
Meble ze stali oznaczają się trwałością i stabilnością. Są niezwykle praktyczne, ponieważ łatwo je utrzymać w czystości. Sprawdzają się zatem tam, gdzie wymagane jest regularne sprzątanie dużych powierzchni, a ryzyko zabrudzeń jest duże.
Spora wytrzymałość metalowych szaf czy regałów pozwala na przechowywanie w nich dużej ilości towarów czy ciężkich przedmiotów. Właśnie dlatego powszechnie uważane są za za sprzęty nadające się przede wszystkim do zastosowania w magazynach, sklepach czy budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, urzędy lub przychodnie.

Krzesła metalowe
Krzesła metalowe, jakkolwiek również popularne w szkołach czy zakładach pracy, w odróżnieniu od metalowych regałów czy szaf, przyjęły się także w prywatnych wnętrzach. Dostępne są zarówno modele nawiązujące kształtem do tradycji, jak i nowoczesne, designerskie wzory. Niezwykle modne stały się ostatnio krzesła, w których jedynie nogi są metalowe, zaś siedzisko, z tworzywa lub pokryte skórą (naturalną lub ekologiczną), tworzy całość wraz z oparciem.
Krzesła metalowe mogą być wykonane ze stali – na przykład  chromowane lub satynowe, a także aluminiowe. Z metalu najczęściej są też zrobione wysokie krzesła i stołki barowe.