Jaką matę wybrać pod krzesło?

krzesło w biurzeW domu lub w pracy najbardziej zniszczona jest podłoga w okolicy biurka, tam gdzie stoi krzesło. Najgroźniejsze dla powłoki lakierniczej są kółka. Pozostawiają głębokie wżery w powierzchni parkietu. Jeśli do tego dojdzie, trzeba naprawić porysowaną podłogę lub chociaż ją zakryć tymczasowo, by nie pogłębiać uszkodzeń.

Sposób na zabezpieczenie podłogi

Jeśli jeszcze nie doszło do zniszczenia nawierzchni parkietu lub paneli, możemy prewencyjnie ją przykryć. Najlepiej sprawdzi się mata pod krzesło. Maty produkowane są między innymi z poliwęglanu. Poliwęglan jest tworzywem bardzo elastycznym, dopasowującym się do niewielkich nierówności podłoża. Jego giętkość dorównuje twardości i wytrzymałości na naciski statyczne i udar. Udar oczywiście w rozsądnych granicach. Wytrzymałość jest w ścisłym związku z grubością wyrobów. Wystarcza jeden milimetr, by podkładka spełniała swoje zadanie. Osłaniają powierzchnię wystarczającą nawet dla bardzo ruchliwego krzesła i jego pasażera.

Maty z poliwęglanu bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Wytrzymałość na podwyższoną temperaturę powoduje, że nie ulegają deformacji. A przy tym nie uwalniają szkodliwych substancji i nie emitują żadnych zapachów.