Solidne wieszaki na ubrania do szafy biznesowej?

Solidne i praktyczne wieszaki na ubrania odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Większość osób wybiera pierwsze lepsze wieszaki co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Elegancka garderoba wymaga porządnych wieszaków, dzięki którym garnitury i koszule prezentować będą się zawsze bardzo okazale.

Jakie wieszaki wybrać?

Do eleganckich garniturów najlepiej nadają się drewniane wieszaki, które bez problemu są w stanie utrzymać ciężar marynarki. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są wieszaki, które posiadają poprzeczkę na której będzie można przewiesić spodnie do garnituru. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Spodnie do garnituru jak powszechnie wiadomo są podatne na pogniecenie, dlatego też tym bardziej warto przechowywać je w odpowiednich warunkach. Poprzeczka bardzo często wyłożona jest specjalnym materiałem. Jeżeli chodzi o górną część to powinna być ona wykończona żebrowaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki wspomnianym rozwiązaniom nie ma ryzyka, że spodnie się zsuną.

O czym należy pamiętać?

Wybierając wieszaki na garnitury należy zwrócić uwagę na ich długość. Zbyt krótkie wieszaki na ubrania nie będą oczywiście w stanie utrzymać ramion w optymalnym kształcie. Zbyt długie wieszaki będą z kolei wypychać ubrania. Tylko odpowiednie wymiary wieszaków sprawią, że odzież idealnie układać będzie się na sylwetce. Jeżeli chodzi o przechowywanie koszul to w zupełności wystarczą zwykłe wieszaki o wąskim profilu. Najlepszym wyborem są wieszaki składane pod kątem, dzięki czemu będzie można liczyć na prawidłowe ułożenie kołnierzyka.

Wieszaki z żabkami czy bez?

Wieszaki na spodnie mogą być zbudowane z poprzeczki na której znajdują się specjalne klipsy. W najlepszych wieszakach istnieje możliwość regulowania rozstawu klipsów, dzięki czemu pasować będą do każdych spodni. Solidne klipsy mają pewny chwyt, dzięki czemu bez problemu będzie można utrzymać nawet kilka warstw materiału. Wieszaki na ubrania z dutchhouse.pl z klipsami doskonale nadają się do przechowywania spódnic. Klipsy w tym przypadku powinny być wykonane z filcu albo sylikonu.