Łóżko domek – idealne rozwiązanie do niewielkiego pokoju

Łóżko domek to ostatnio bardzo popularny model mebla do pokoju dziecięcego. Wyróżnia się ciekawą formą, która łączy w sobie mebel do odpoczynku z miejscem do zabawy. Drewniane belki dają duże pole do popisu. Można je przemalować na ulubiony kolor dziecka, ozdobić zabawkami, zdjęciami bądź lampkami.

Łóżka domki sprawdzą się w niewielkich pokojach. Dlaczego? Otóż łączą w sobie miejsce do spania z powierzchnią idealną do zabaw. W niewielkich pokojach często brakuje miejsca przeznaczonego na przykład na rozłożenie w nich namiotu, który jest uwielbiany przez dzieci. Dzięki posiadaniu właśnie takiego łóżka namiot można stworzyć w pięć minut. Wystarczy do tego kilka koców, które zawieszone na belkach stworzą idealne miejsce do ukrycia się i zabawy.

Poza tym, kupienie tego typu domku, to idealny sposób na spędzenie z dzieckiem czasu. Można bowiem wspólnie z nim zastanowić się nad tym, jak w efekcie końcowym powinno wyglądać łóżko. Wspólnie można wybrać farbę oraz ozdoby, które zawisną na belkach. Poza tym, razem z dzieckiem warto przemalować belki na jego ulubiony kolor oraz przyczepić do belek ozdoby. Dzięki temu dziecko poczuje, że miało prawdziwy wpływ na wygląd pokoju. To da mu poczucie samodzielności oraz możliwości podejmowania decyzji.

Co ważne, nie jest to droga inwestycja, a daje wiele możliwości. To miejsce do spania, do czytania bajek, spędzania czasu z przyjaciółmi i odpoczynku.