Wybór ręcznika plażowego

Kiedy tylko temperatury zaczynają gwałtownie wzrastać, na plażach aż roi się od tłumów spragnionych opalenizny i morskiej wody turystów. Wielu z nich nie wyobraża sobie plażowania bez ręcznika plażowego, którego zdaniem jest nie tylko osuszanie skóry z wody, ale i zastąpienie koca.

Jak wybrać ręczniki plażowe?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę nie na grubość ręcznika, ale gęstość jego splotu. Im grubszy ręcznik, tym większy jego ciężar, a przecież nie jest to pożądana cecha. Za to im gęstszy splot, tym lepiej ręcznik na plażę pochłania wilgoć, a to jest przecież jego głównym zadaniem.

Uznaje się, że najlepsze ręczniki plażowe produkowane są z egipskiej bawełny, która ma doskonałe właściwości chłonne i jest miła w dotyku. Należy się zastanowić, zanim wybierze się ręcznik w mocnych kolorach. potrafią one puszczać barwnik w połączeniu z wodą, co może zafarbować skórę przy otuleniu się takim ręcznikiem po kąpieli.

Im większy ręcznik plażowy, tym lepiej. Łatwiej się nim otulić i z powodzeniem może zastąpić koc, zmniejszając plażowy bagaż. Jeśli ręcznik ma służyć przez jeden sezon, warto skomponować jego kolor ze strojem kąpielowym. Jeśli ma posłużyć przez dłuższy okres czasu, zdecydowanie lepiej wybrać taki w stonowanych, neutralnych barwach.